Smovey


Czym jest smovey

Smovey to jedyny w swoim rodzaju przyrząd pochodzący z Austrii, służący celom ochrony zdrowia, fitness i terapeutyki. Fenomen smovey polega na działaniu wibracji, powstających w czasie ćwiczeń z użyciem pierścieni, które powodują, że codzienny trening, czy to ćwiczenia czy spacer, stają się zupełnie nową aktywnością fizyczną.

Innowacją w treningu ze smovey jest połączenie wiedzy z tradycyjną chińską akupresurą, które powodują, że ćwiczenia z pierścieniami wpływają nie tylko na ciało ale również na umysł.

 

smovey-7

 

smovey Vibroswing to system pierścienia wibracyjnego, składający się z węża spiralnego, 4 kulek stalowych i uchwytu z elementem tłumienia drgań.

Poprzez ruch do przodu a następnie ruch przeciwny 4 ruchome kule stalowe rozpoczynają się swobodnie poruszać. Uderzają przy tym w sposób pulsujący w rowki i szyjkę spirali z częstotliwością ok. 60 Hz. Odpowiada ona częstotliwości zdrowego człowieka i powoduje u użytkownika odczuwalne wibracje na powierzchni dłoni, na których znajduje się duża ilość receptorów, które następnie przenoszą wibrację na inne części ciała.

 

Ćwiczenia ze smovey = 8 korzyści w 1

>  Aktywuje 97% mięśni = spalanie tkanki tłuszczowej

Witalizuje ponad 100 milionów komórek ciała

>  Uelastycznia tkankę łączną

>  Mobilizuje układ trawienny

>  Stymuluje przemianę materii

>  Masuje i odciąża układ limfatyczny = detoksykacja

>  Wspomaga układ odpornościowy i funkcjonowanie grasicy

>  Wzmacnia układ sercowo-naczyniowy

 

smovey-tcm

 

smoveyTCM: po wewnętrznej stronie dłoni i na grzbiecie dłoni znajdują się punkty refleksowe niemal wszystkich organów i gruczołów. Delikatne wibracje smovey stymulują te punkty, co ma pozytywny wpływ na odpowiadające im organy i gruczoły.

 

 

smovey-vibration-hz

 

smovey VIBRATION: wielkość elementów pozwala wygenerować częstotliwość 60Hz. Taka częstotliwość często występuje w ludzkim organizmie i odpowiada częstotliwości ciała człowieka

 

 

 

smovey-balance

 

smovey BALANCE: ukierunkowanie balansowanie ciałem polepsza współdziałanie mięśni i zapobiega wykonywaniu nagłych ruchów profilaktyka upadków!

 

 

 

smovey-waga2

 

smovey WAGA: waga urządzenia w stanie spoczynku wynosi 0,5 kg. Podczas dynamicznych ruchów wymachiwania waga ta może wzrosnąć do 5 kg w rezultacie oddziaływania siły odśrodkowej.

 

 

smovey-indoor

 

smovey INDOOR: zimą lub podczas brzydkiej pogody, w domu lub w klubie fitness: dzięki swojej uniwersalności smovey jest odpowiednie także do treningów w pomieszczeniach.

 

 

 

smovey-outdoor

 

smovey OUTDOOR: najprzyjemniej jest zawsze na świeżym powietrzu. smovey już ze względu na swój kolor idealnie wpisuje się w trening na łonie natury. Zieleń bardzo pozytywnie wpływa też na nasz organizm.

 

 

smovey-aqua

 

smovey AQUA: nowa forma treningów w wodzie w różnych grupach wiekowych i docelowych. Poprawia wytrzymałość, siłę i ruchliwość, odciąża kręgosłup, stawy, więzadła, ścięgna i daje wiele radości!

 

 

 

Dla kogo smovey?

Ćwiczenia ze smovey nadają się zarówno dla młodych jak i dla starszych, dla osób w dobrej kondycji fizycznej oraz tych cierpiących na różne dolegliwości. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich ćwiczeń o odpowiedniej intensywności.

Smovey dzięki swoim właściwością znajduje również zastosowanie w profilaktyce różnych schorzeń między innymi w chorobie Parkinsona, cukrzycy, otyłości, chorobie reumatycznej, depresji czy u dzieci z ADHD.

 

Historia

Historia smovey rozpoczęła się od jego wynalazcy czyli Johanna Salzhans Salzwimmera. Wiódł on normalne, aktywne życie do czasu kiedy pod koniec lat 90-tych zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. Pogodził się on z chorobą jednak mając na uwadze jak szybko postępuje chciał znaleźć sposób na wyhamowanie jej objawów.

Z racji, że był zapalonym tenisistą i narciarzem właśnie w tym kierunku skierował swoją uwagę. Pomimo znacznego pogorszenia stanu zdrowia w latach 1996-2004 nie zrezygnował on z aktywności fizycznej, szczególnie gry w tenisa. Zaobserwował, że wymachy rąk oraz ich ułożenie podczas gry łagodzą objawy choroby. Dlatego też kontynuował obserwacje a także eksperymenty z prototypami smovey.

I tak spotykając na swojej drodze wizjonera, a później także założyciela i prezesa smovey GmbH ing. Willi Enzelbergera, udało im się stworzyć i opatentować kompleksową metodę ruchową i lifestyleową smovey.

 

 

 

Rekomendacje medyczne

smovey i jego zastosowanie w neurologii. Tłumaczenie opinii wydanej przez dr Dieter Volc neurologa, specjalisty od leczenia choroby Parkinsona i zakłóceń ruchu:

Podstawowym objawem choroby Parkinsona jest drżenie. W praktyce okazało się, że wibracje, które powstają w wyniku przesuwania się 4 kulek w żłobionej osłonie, osiągają częstotliwość 60 Hz, a zatem częstotliwość, która standardowo występuje w organizmie. Pacjenci informują, że wówczas drżenie na pewien czas znacznie ustępuje.

PDF: Dr Volc

 

Uwagi wstępne ortopedów do ćwiczeń z pomocą smovey przy schorzeniach narządu ruchu. Tłumaczenie opinii wydanej przez Univ. Prof. Dr. Hans Tilscher i Dr. Christoph Michlmayr:

Smovey jest prostym, skutecznym przyrządem treningowym a może nawet pomocą terapeutyczną. Zastosowanie smovey jest proste i intuicyjne. Ważnym jest korygujący postawę i ruch efekt, który funkcjonuje sam z siebie przy niewielkim nakładzie energii.

PDF: Prof. Tilscher

 

Prof. dr med. Richard Crevenna austriacki lekarz i profesor medycyny fizykalnej oraz lekarz rehabilitacji ogólnej z dodatkową specjalnością w zakresie geriatrii na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu. Jest znany w Austrii dzięki publikacjom z zakresu rehabilitacji onkologicznej, interdyscyplinarnej medycyny leczenia bólu oraz z zakresu biofeedback. W swoim dorobku zaprezentował również wyniki badań nt. możliwości realizacji, akceptacja i długotrwałość programu ruchowego dla pacjentów onkologicznych przy zastosowaniu przyrządów smoveys.  Efekty są zaskakujące.

PDF: Prof. Crevenna